Jak działa serwis Odwolane.pl?

Pewnie też zauważyłeś, że w serwisach społecznościowych pojawia się dużo ogłoszeń osób, które nie mogą albo nie chcą skorzystać z kupionych biletów na podróż, koncert, rezerwacji w hotelu albo sali na wesele. Najczęściej takie oferty widzą tylko znajomi znajomych czy inna wąska grupa odbiorców. Dlatego stworzyliśmy Odwolane.pl – wyjątkowy serwis, gdzie każdy Sprzedający może dodać ogłoszenie, a każda osoba zainteresowana wystawianą okazją może ją kupić. Przekonaj się, jakie to proste!

Kto może dodać swoją ofertę na Odwolane.pl?

Każda osoba dysponująca okazją, z której nie będzie w stanie skorzystać, może dodać ogłoszenie w serwisie Odwolane.pl. Życie robi czasem niespodzianki, które mogą pokrzyżować wcześniejsze plany. Zdarza się, że trzeba odwołać wyjazd na wakacje, nie można pójść na koncert ulubionego zespołu albo skorzystać z innej planowanej atrakcji. Teraz, dzięki Odwolane.pl, pieniądze wydane na bilety lub rezerwacje nie przepadną.

Rezerwacje i bilety na jakie wydarzenia można wystawić w serwisie?

Na Odwolane.pl można dodać ofertę odsprzedaży rezerwacji lub biletów na każdy rodzaj wydarzeń. Trzeba jednak upewnić się, że jest możliwość zmiany danych w przypadku biletów wydawanych imiennie, czyli na konkretną osobę. Zdarza się, że taka zmiana wymaga dodatkowej opłaty. Jeśli tak, Sprzedający powinien poinformować o tym w ogłoszeniu lub wziąć na siebie zapłacenie takiej kwoty. Z kolei kupujący powinien upewnić się, czy z nabywaną okazją nie wiążą się inne dodatkowe koszty.

Ile dni przed planowanym terminem wydarzenia można opublikować ogłoszenie na Odwolane.pl?

Nie określamy minimalnego okresu od opublikowania oferty do daty jej realizacji. Możesz dodać swoje ogłoszenie w dowolnym momencie. Ale pamiętaj – im szybciej wystawisz ofertę, z której nie możesz skorzystać, tym większa szansa, że odzyskasz poniesione koszty. Dłuższy okres publikacji ogłoszenia zwiększy jego atrakcyjność dla Kupujących.

Jak dodać nową ofertę do serwisu? Czy muszę mieć konto użytkownika?

Dodanie nowej oferty na Odwolane.pl zajmie tylko chwilę. To naprawdę proste. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Dodaj ogłoszenie” w prawym górnym rogu strony, a następnie wypełnisz formularz, w którym podasz jak najwięcej szczegółów o wystawianej okazji. Im dokładniejsze będą informacje, tym więcej potencjalnych Kupujących zainteresuje się twoją ofertą. Jeżeli nie miałeś wcześniej konta na Odwolane.pl, zostanie ono automatycznie utworzone w chwili publikacji ogłoszenia.

Czy Kupujący albo Sprzedający płaci prowizję?

Osoba kupująca okazję na Odwolane.pl nie ponosi żadnych kosztów związanych z korzystaniem z serwisu. Wystarczy znaleźć wśród ofert tę najciekawszą, a następnie skontaktować się w sprawie zakupu ze Sprzedającym. Natomiast osoba sprzedająca okazję, wystawiając swoje ogłoszenie, ponosi opłatę, której wysokość określona jest w Cenniku zamieszczonym w Regulaminie.

Czy prawdziwość ogłoszeń ofertowych jest w jakiś sposób weryfikowana?

W Odwolane.pl dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników – Sprzedających i Kupujących okazje. Serwis weryfikuje wszystkie zamieszczane ogłoszenia. Czuwamy nad tym, żeby publikowane oferty były zgodne z Regulaminem i nie dotyczyły żadnych przedmiotów, których sprzedawanie jest zabronione.

Czy Kupujący musi mieć konto na Odwolane.pl?

Osoba, która chce skorzystać z okazji oferowanej przez Sprzedającego, nie ma obowiązku zakładania konta użytkownika w serwisie Odwolane.pl. Konto jest potrzebne tylko Sprzedającemu do zarządzania wystawianymi przez niego ofertami. Utworzenie takiego konta następuje automatycznie w momencie publikacji ogłoszenia.

Czy ceny podane w ogłoszeniu są ostateczne?

Cenę oferowanej w ogłoszeniu okazji ustala Sprzedający. Jeżeli wiążą się z nią dodatkowe koszty – na przykład wynikające ze zmiany danych osoby, na którą wystawione są bilety lub rezerwacje – Sprzedający powinien zamieścić takie informacje w opisie oferty. Podczas trwania publikacji ogłoszenia osoba sprzedająca może natomiast w każdej chwili samodzielnie zmienić cenę.

Czy kupując okazję, biorę udział w aukcji?

Odwolane.pl nie jest serwisem aukcyjnym, tylko ogłoszeniowym. Oznacza to więc, że kupując daną okazję, nie bierze się udziału w aukcji ani w licytacji. Czyli cena, jaką poniesie Kupujący, jest ustalona i opublikowana w ogłoszeniu przez Sprzedającego.

Jeśli kilku chętnych chce skorzystać z jednej okazji, co decyduje o wyborze osoby kupującej?

W serwisie Odwolane.pl obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – dlatego z okazji skorzysta ta osoba, która jako pierwsza skontaktuje się ze Sprzedającym i zadeklaruje chęć zakupu oferty. Nie ingerujemy w ustalenia pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, którzy między sobą mogą wynegocjować i zaakceptować inne warunki niż podane w ogłoszeniu.

W jakiej formie otrzymam zakupioną ofertę?

Forma i sposób otrzymania oferty zakupionej z ogłoszenia na Odwolane.pl nie są odgórnie określone. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń – Sprzedający i Kupujący mają możliwość dowolnego przekazania oferowanej okazji, która dotyczy biletów w formie fizycznej lub elektronicznej, potwierdzeń rezerwacji itp.

Co zrobić, jeśli kupiona okazja nie jest zgodna z treścią ogłoszenia?

W Odwolane.pl weryfikujemy zgodność ogłoszeń z Regulaminem serwisu. Jeżeli jednak zdarzyło się tak, że kupiona okazja jest niezgodna z opisem w ogłoszeniu, w pierwszej kolejności należy skontaktować się bezpośrednio ze Sprzedającym. Warto omówić zaistniałą sytuację, znaleźć przyczyny nieporozumienia i rozwiązanie problemu. Kupującemu zawsze przysługuje prawo do dochodzenia naprawienia szkody na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.