O uczuciach i prezentach

Nie tylko słowa świadczą o miłości – wie o tym chyba każdy, kto jest w związku. Zwykle odczuwamy to intuicyjnie i okazujemy uczucia na różne sposoby, np. tak, jak nauczyliśmy się w domu rodzinnym. Językiem miłości jest również bliskość fizyczna, pomoc i przysługa, wspólnie spędzony czas, a także dawanie prezentów. Ważniejsza od wartości materialnej takich upominków jest pamięć i chęć sprawienia przyjemności ukochanej osobie.

Kibicujemy!

Dla wielu kibiców sportowym wydarzeniem tego roku były odbywające się w czerwcu i lipcu w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej (FIFA World Cup Russia 2018). Ale nie samą piłką nożną żyje fan sportu. Także w drugiej połowie 2018 roku nie zabraknie ambitnej rywalizacji i wielkich emocji. Gdzie, kiedy i komu będziemy kibicować?

Czas, który spędzamy razem

W relacjach z bliskimi osobami – z partnerami, rodziną, dziećmi – liczy się wiele aspektów: zrozumienie, wsparcie, wzajemna troska, okazywanie sobie uczuć. Warto pamiętać, że o miłości świadczą nie tylko słowa. Doświadczenia, które przeżywamy z najbliższymi, łączą nas i wzmacniają nasze więzi. Dlatego wspólne wyjścia do kina, na koncert albo wyjazdy na wakacje są równie ważne jak mówienie o uczuciach.

Oszczędzanie 2.0 – jak wydawać mniej, zyskać lub nie stracić

Słowo „oszczędzanie” kojarzy się najczęściej z mniej lub bardziej regularnym odkładaniem pieniędzy na konto, z lokatami bankowymi, a także… z odmawianiem sobie różnych przyjemności, ponieważ w perspektywie mamy cel, na który potrzebna będzie gotówka. Ale w dzisiejszych czasach są też inne sposoby na oszczędności. Można mniej wydawać, korzystając z okazji, odkupując niepotrzebne komuś innemu przedmioty – albo zyskać, pozbywając się rzeczy, z których sami nie korzystamy.

Wyślij rutynę na wakacje

Kolejny monotonny dzień – dom, praca, zakupy, dom, serial, jutro znowu to samo. Czekanie na weekend, na urlop, na relaks, obietnice, że tego lata zrobimy coś naprawdę ekscytującego… A potem wyjazd w to samo miejsce albo wczasy all inclusive – zawsze podobny basen hotelowy, bar, bufet. Zdarza się, że tak wygląda tzw. dorosłe życie: najpierw brak środków albo możliwości, potem brak czasu i pomysłów, utarte schematy, które trudno zmienić. Znasz to? Przecież nie musi tak być. Przełam rutynę urlopową i daj się zainspirować!

Kulturalne lato

Lato to nie tylko okres urlopów i wyjazdów. Nie zawsze możemy wybrać się na wakacje albo mamy wolne, które jednak spędzamy w mieście. Na szczęście czasy, kiedy w letnich miesiącach zamierało życie kulturalne, powoli mijają – i nie jesteśmy już skazani wyłącznie na filmowe serwisy internetowe albo na powtórki seriali w telewizji. Odwolane.pl podpowiada, na co warto wybrać się z najbliższych tygodniach do kina lub do teatru.

Szkolenia – zainwestuj w swój rozwój

Wiedza praktyczna, nowe umiejętności, cenne inspiracje i motywacja – o takich korzyściach mówią osoby, które miały okazję brać udział w szkoleniach prowadzonych przez popularnych coachów. Jeśli poszukujesz impulsu do zmian w życiu osobistym i zawodowym albo długofalowo inwestujesz w swój rozwój, przekonaj się, że warto wybrać się na szkolenie prowadzone przez doświadczonych, charyzmatycznych mówców.

Wymarzone weselne – trendy 2018

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. W organizacji wesel, podobnie jak w innych dziedzinach życia, inspiracją dla młodych par są zmieniające się co sezon lub co kilka sezonów mody i trendy. Żeby przygotować wyjątkowe wesele w wybranym przez siebie stylu, trzeba zadbać o wiele szczegółów – i mieć na to odpowiednio dużo czasu. Jakie są trendy weselne 2018?

Jak zaplanować rodzinne wakacje?

Rodzinne wakacje to duża przyjemność i niezapomniane wrażenia. Ale żeby tak było, trzeba poświęcić sporo czasu na zaplanowanie i zorganizowanie wyjazdu, a także wziąć pod uwagę mnóstwo spraw, o których nie myśleliśmy, wybierając się na urlop ze znajomymi albo tylko we dwoje. Co zrobić, żeby wymarzone wakacje z najbliższymi nie zamieniły się w ciąg nie zawsze przyjemnie zaskakujących wydarzeń i nie przypominały przygód filmowej rodziny Grisworldów?

Wybierz optymizm

Łatwo o optymizm, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Ale trochę trudniej, kiedy pojawiają się niespodziewane przeszkody i nie udaje się zrealizować obranego celu. To może nastrajać pesymistycznie, szczególnie jeśli długo na coś czekaliśmy, wiązaliśmy z tym duże nadzieje, a do tego ponieśliśmy nakłady finansowe. Gdy nie wszystko układa się tak, jak to było zaplanowane, pamiętaj, że jest Odwolane.pl!

Moda na minimalizm

Zasada „Im mniej, tym lepiej” ma coraz liczniejszych zwolenników. Minimalizm jest nie tylko praktyczny, ale i modny. Popularność takiego stylu życia wzrasta, a idea minimalizmu dotyczy różnych obszarów codzienności: ilości posiadanych rzeczy, doboru ubrań, urządzania wnętrz, a nawet sposobu podróżowania. Można też powiedzieć, że im mniej, np. zbędnych przedmiotów, tym więcej czasu i możliwości. Trzeba tylko umieć z nich skorzystać – np. spakować się w kwadrans i pojechać w nieznane.

Jak zorganizować ślub i wesele?

Zbliża się sezon na wesela – wiosną i latem zwykle jest ich więcej niż w pozostałej części roku. Do tego dochodzi jeszcze zwyczaj brania ślubu w miesiącu z literą „R” w nazwie, co podobno ma gwarantować szczęście ;) Jednak „sezon” to pojęcie względne, bo przygotowania trzeba rozpocząć dużo wcześniej. Na co zwrócić uwagę? Co robić, jeśli wydarzy się nieprzewidziana sytuacja?

Chcesz być na bieżąco z nowościami z Odwolane.pl?

Zamów newsletter i poluj na wyjątkowe okazje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych Marketing and Sales System Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice, KRS 0000682925, NIP 6342897640, REGON 367562275, w celu otrzymywania informacji handlowych, za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2017, poz. 1219 ze zm.) na podany adres e-mail na temat produktów i usług oferowanych przez Marketing and Sales System Sp. z o.o.